Замовити дзвінок
 

Графік роботи:

ПН-ПТ 08:00 - 18:00
СБ 09:00 - 13:00
НД вихідний

Загрузка...
Каталог товарів

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору

Хороший пневматичний краскопульт швидко і якісно може пофарбувати будь-яку поверхню, але його робота можлива тільки разом з повітряним компресором, який по спеціальному шлангу високого тиску подає стиснене повітря в розпилювач, звідки фарба через форсунку фарбопульта переноситься на поверхню, що фарбується.

Власне, компресор є обладнанням, яке застосовується для того, щоб стискати і подавати під тиском вже стиснене повітря. Повітряний компресор знайшов широке застосування в різних галузях: у промисловості, на СТО, в медицині, побуті. Давайте докладніше зупинимося на видах даного обладнання, щоб, вибираючи відповідний агрегат, мати чітке уявлення який саме компресор потрібен?

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору

Який буває повітряний компресор?

1. По системі змащення розрізняють масляний і безмасляний компресор

Масляний компресор потребує постійної заливці спеціального компресорного масла до необхідного рівня і постійної його заміні. Масляний компресор характеризується більш високою потужністю і продуктивністю. Безмасляний компресор не вимагає заміни масла, а поршень ковзає за рахунок матеріалу з низьким коефіцієнтом сили тертя. Безмасляний компресор, як правило, не демонструє високу потужність у своїй роботі.

2. За типом приводу розрізняють коаксіальний і ремінний компресор

Коаксіальний компресор прямого приводу по конструкції ідентичний із звичайним велосипедним насосом. Він складається з циліндра, поршня і приводу. Дана схема роботи використовується найпростішими компресорними системами. Ремінний компресор характеризується довгим терміном служби і відмінно справляється з роботою в жорстких умовах експлуатації. Ремінний компресор оснащений ремінним приводом від електродвигуна зі шківом, що обертає маховик компресорної головки. Ремінний компресор може бути одно- або двоступінчастим.

3. За характером стиснення повітря розрізняють поршневий і мембранний компресор

Поршневий компресор - це класика пневматичного обладнання, що працює за рахунок обертання колінвала в моторі, яке приводить в рух поршень. Стиснення повітря здійснюється декількома площинами поршня.

Мембранний компресор відрізняється своєю робочою поверхнею, яка представляє собою мембрану, виготовлену з декількох шарів спеціального матеріалу, що витримує багаторазові зворотно-поступальні коливання, за рахунок яких відбувається нагнітання повітря. Мембранний компресор поступається по продуктивності поршневих компресорів.

4. За кількістю ступенів стиснення розрізняють одно-, дво-, або багатоступінчастий компресор

Багатоступінчастий компресор характеризується високою продуктивністю і зниженим рівнем шуму, але вимагає обмежувати температуру стисненого газу.

Як підібрати відповідний повітряний компресор?

Вибираючи компресор, в першу чергу звертайте увагу на його основні теххарактеристики:

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору
  • тиск стисненого повітря;
  • потужність;
  • продуктивність;
  • обсяг ресивера;
  • вага і габарити;
  • напруга в мережі;
  • рівень шуму.

Тиск стисненого повітря (Бар)

Як правило, тиск стисненого повітря вимірюють в атмосферах (Атм), але в каталозі виробника часто можна зустріти одиницю виміру Бар. При цьому, потрібно зазначити, щоб не було плутанини, що 1 Бар приблизно дорівнює 1 Атмосфері. Тиск стисненого повітря показує, з яким пневмоінструментом може ефективно працювати компресор. При цьому, тиск стисненого повітря обов'язково має відповідати цій характеристиці інструменту, що підключається до компресора. Дуже важливо враховувати тиск стисненого повітря, щоб вибрати саме той компресор, який забезпечить пневмоінструмент стисненим повітрям для безперебійної роботи.

Потужність (кВт)

Потужність компресора дає уявлення про те, наскільки швидко він може виконати поставлене завдання. Вибираючи компресор, слід врахувати одну особливість. Практична потужність компресора трохи відрізняється від теоретичної, зазначеної в інструкції з використання, а значить компресор потрібно вибирати з запасом по потужності приблизно до 30%.

Продуктивність (л / хв)

Продуктивність - це технічна характеристика, яка показує, скільки літрів стисненого повітря компресор може подавати за одну хвилину. Вибираючи компресор, слід врахувати такий нюанс, що даний показник може варіюватися залежно від температури навколишнього середовища, а так само від особливостей моделі. Отже, вибирайте компресор з 30-50% запасом по продуктивності в порівнянні з вказаною виробником.

Обсяг ресивера (л)

Ресивер - це металевий бак для стисненого повітря в компресорі, обсяг якого вимірюється в літрах. Чим більше цей показник, тим рідше буде падати рівень стисненого газу до мінімального, вимикаючи компресор. Але компресор буде довше заповнювати стисненим повітрям ресивер. Тому вибираючи компресор, візьміть до уваги, що маленький обсяг ресивера створить під час роботи компресора постійні коливання стисненого повітря, який швидко підніматиметься до максимуму і опускатися до мінімальної позначки. А це, в свою чергу, створює певну специфіку роботи.

Вага і габарити компресора (кг, мм, ДхШхВ)

Використовуючи пневмоінструмент в міру необхідності для виконання незначних побутових завдань, зручно, коли він легкий, невеликий за розмірами з вагою в межах 4 кг. Потужний, професійний компресор може важити дуже багато - від 25 кг і більше. Такий компресор характеризується великими габаритами, тому виробники часто постачають його з колесами і рукоятками для зручності транспортування.

Напруга (В) і частота (Гц)

Трифазний компресор не підійде для домашнього використання, тому що звичайна напруга в домашній мережі 220В не дає достатньо електричного струму для роботи настільки потужного устаткування. Варто звертати увагу і на показник частоти струму (Гц) в мережі, щоб бути впевненим, що компресор ніде не зашкодить проводку і не виб'є пробки.

Рівень шуму (дБ)

Як правило, компресор видає дуже сильний шум, що досягає 85 децибел (дБ), що можна порівняти з шумом залізниці. Деякі фірми-виробники домагаються зниження рівня шуму до 68 дБ за рахунок шумоізоляційних конструкцій.

Склавши уявлення про технічні характеристики, якими володіє компресор, розглянемо різні моделі, які можна придбати в нашому магазині.

У нашому каталозі Ви знайдете моделі компресорів від побутових до високопотужних професійних агрегатів торгових марок B&D , Intertool, Makita, Metabo, Днепр-М, Кентавр виробництва Німеччини, Китаю, Росії та Японії.

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору

Побутовий компресор призначається для періодичної роботи по 15-20 хв/год і робочим тиском до 8 бар. Найбільше побутовий компресор підійде для накачування шин, фарбування або продувки на побутовому рівні. Побутовий компресор, як правило, має обсяг ресивера від 6 до 100 л. Наприклад компресор B&D ASI200 – це компактний, економічний, поршневий компресор, який добре впорається з накачуванням автомобільних шин, м'яча, надувного матраца або гумового човна. Компресор Black & Decker ASI 200 може підключатися до автомобіля через прикурювач. Більш докладні характеристики моделі B & D ASI200 дивіться в технічному описі на сайті.

Компресор напівпрофесійного класу або напівпобутовий компресор характеризується тиском до 16 бар, об'ємом ресивера від 50 до 100 л, простотою конструкції і прийнятною ціною. Такий компресор успішно послужить на дрібному виробництві, СТО і автосервісі. Компресор даного типу може безперервно працювати до 40 хв/год.

І, нарешті, професійний (промисловий) компресор. Це потужний, дорогий агрегат для великого виробництва. Відмінно підходить для тривалої інтенсивної роботи. Професійний компресор має великий об'єм ресивера - від 25 до 900 л.

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору

У нашому каталозі можна вибрати особливо потужний компресор Intertool PT-0052 з продуктивністю, яка досягає 2000л/хв. Тиск стисненого повітря - 8 Атм. Компресор Intertool PT-0052 може сміливо обслуговувати кілька пневматичних інструментів одночасно.

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору

Компресор Меtаbо Basic 250-50W, який порівняно недавно з'явився на ринку (навесні 2014 роки) являє собою професійний масляний компресор поршневого типу. Завдяки надійній конструкції і високій якості виконання, компресор Metabo Basic 250-50 W може спокійно витримувати тривалі безперервні роботи з подачі стисненого повітря.

Компресор Кентавр КР-60/20С є професійним апаратом для виконання серйозних і складних завдань. Дана модель добре себе виявляє в умовах важкої експлуатації і безперервної роботи. Характеризується високою продуктивністю.

Повітряний компресор: огляд моделей та поради щодо вибору

Найголовнішим секретом по вибору компресора є його підбір відповідно до характеристик пневмоінструменту, з яким працюватиме компресор. Наприклад, для різних фарбопультів знадобиться ремінний компресор з приблизною потужністю від 2кВт, а продуктивність компресора повинна бути в межах 240-260 л/хв, тиск стисненого повітря на виході в такій моделі має становити від 8 атм, обсяг ресивера не менше 50 л .

А краще буде, якщо вибираючи відповідний компресор, ще до покупки Ви проконсультуєтеся з фахівцем, який відмінно розбирається в подібному обладнанні. У «Ліга Інструмент» Ви обов'язково отримаєте відповіді на всі питання і вичерпну консультацію по підбору компресора, найбільш підходящого саме Вашим вимогам і запитам.

Замовляйте компресор у розділі Компресори

// /*